Stadnina Koni & Agroturystyka 

Nad Zalewem Jeziorsko "PASJA"

 

Adres

 

Z życia stadniny

Dzień Św.Huberta 26.10.2019     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 26 października 2019 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta.


Dzień Św.Huberta 20.10.2018     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 20 października 2018 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta.    

Dzień Św.Huberta 07.10.2017     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 07 października 2017 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta.      

Dzień Św.Huberta 15.10.2016     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 15 października 2016 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta. 


Dzień Św.Huberta 10.10.2015     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 10 października 2015 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta. 


 

Dzień Św.Huberta 11.10.2014     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycyjnie jak co roku, w dniu 11 października 2014 r. nasza Stajnia PASJA zorganizowała bieg Świętego Huberta. Rozegrane zostały dwie gonitwy. Tegorocznym lisem ponownie był Bogdan Motylewski. Gonitwę za hubertusowym lisem dopingowali licznie zgromadzeni pasjonaci stajni. Rywalizujące ze sobą konie, moc emocji na twarzach jeźdźców i nieodparta chęć do złapania lisiej kity były okazją kibicujących gości do robienia licznych zdjęć i filmików. W pierwszej gonitwie mimo wyrównanych szans lisią kitę złapała –  Ada Wolska. Druga gonitwa dostarczyła wiele napiętych sytuacji, gdyż "lis" chytrze wymykał się goniącym go jeźdźcom.  Mimo starań i wysiłku wszystkich uczestników ostatecznie lisią kitę udało się złapać Konradowi Bartoszewskiemu.   W blasku robionych zdjęc, uswiętniając tą wspólną uroczystość wszystkim został rozlany symboliczny kieliszek szampana a koniom zostało wpięte fluo. Zwycięzcom zostały wręczone puchary. Wspaniała  atmosfera towarzyszyła wszystkim przy wieczornym ognisku.

Pierwszy wyścig :   Film -         Drugi wyścig :   Film -          

Dzień Św.Huberta 12.10.2013     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

W dniu 12 października 2013r. w naszej ,,stajni z duszą’’ odbył się emocjonujący bieg Świętego Huberta. Przy pięknej słonecznej jesiennej pogodzie i na rozległej polanie dostojnie ubranych przybyło 13 koni i tyle samo jeźdźców. Rozegrane zostały dwie gonitwy. Tradycyjnie jak w zeszłych latach lisem był Bogdan Motylewski na koniu Chwatka. Gonitwę za hubertusowym lisem dopingowali licznie zgromadzeni pasjonaci stajni. Rywalizujące ze sobą konie, moc emocji na twarzach jeźdźców i nieodparta chęć do złapania lisiej kity były okazją kibicujących gości do robienia licznych zdjęć i filmików. W pierwszej gonitwie mimo wyrównanych szans lisią kitę złapał – młody, dzielnie zapowiadający się pasjonata tejże stajni Konrad Bartoszewski na młodym, ale bardzo walecznym koniu Poemat. Druga zaś gonitwa dostarczyła wiele napiętych sytuacji gdyż lis chytrze wymykał się goniącym go jeźdźcom. Wspaniała gorąca publiczność, niesamowity doping,gromkie brawa spowodowały szybką i emocjonującą akcję. Mimo starań i wysiłku wszystkich uczestników ostatecznie lisią kitę udało się złapać Pawłowi Limanowskiemu- na młodym niedawno, co nabytym koniu Bella. Paweł bardzo oddany jest końskiemu światu i zawsze chętnie służy pomocą i radą. Należałoby dodać, że tegoroczne zwycięskie konie to jeszcze bardzo młode, ale wybitnie charyzmatyczne i dzielnie zapowiadające się rumaki. W blasku robionych zdjęc,uswiętniając tą wspólną uroczystość wszystkim został rozlany symboliczny kieliszek szampana a koniom zostało wpięte fluo. Zwycięzcom zostały wręczone puchary. Wspaniała hubertusowa atmosfera towarzyszyła wszystkim przy wieczornym ognisku, przy którym, jak co roku dziękowaliśmy właścicielom stajni za kultywowanie kunsztu jeździeckiego i za piękne niedzisiejsze wartości, które powodują, ze człowiek za tym miejscem tęskni i wciąż chce do niego wracać.

Pierwszy :   Film -         Drugi :   Film -          

Dzień Św.Huberta 20.10.2012     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Tradycją miłośników jeździectwa od wielu lat jest bieg Świętego Huberta- patrona myśliwych. W większości stadnin rozgrywany jest on na przełomie października i listopada. W naszej stadninie uroczystość ta miała miejsce 20 października 2012r.Gonitwę za lisem poprzedził kilku godzinny rajd. Część uczestników jechała na bryczce, z której to podziwiać można było tajniki popowskiej przyrody. Piękna słoneczna pogoda, świat widziany z końskiego grzbietu, niecodzienne emocje to nieodłączny punkt wspólnych spotkań w serdecznej rodzinnej atmosferze. Radość emocji przeniesione zostały w końcu na ogromne pole, na którym to rozegrane zostały dwie gonitwy. Udział w nich wzięło 12 jeźdźców i moc kibiców, którzy dzielnie dopingowali zaciekle walczących o lisią kitę uczestników Hubertowego wyścigu. Trzeba przyznać, że tegoroczny Lis chytrze wymykał się jeźdźcom i nie łatwo było go złapać, ale po wielkich trudach ostatecznie lisią kitę złapała Ania Banasiak na koniu Charyzma. Urodzona w tejże stadninie klacz odziedziczyła nie tylko piękną oryginalną urodę, ale przede wszystkim charyzmatyczny charakter oraz zaciętość ścigania się z innymi końmi. Uczestnicy drugiej gonitwy to prężna, zdolna grupa młodzieży, która szkoli swój kunszt jeździecki w naszej stadninie. Wielkimi też brawami przywitano zwycięzcę Mateusza Kosowskiego, który Lisa zaskoczył w najmniej oczekiwanym momencie. Mateusz świetnie daje sobie rade w siodle to świetnie zapowiadający się pasjonata jeździectwa a konie towarzyszą mu od zarania. Uroczystość uświetnił rozlany szampan i ogrom toastów. Naszym niestrudzonym konikom przypięte zostało pamiątkowe flots a opadająca na polach mgła stała się magiczną inspiracją do robienia zdjęć. Gorączkowe doznania i emocje zostały przeniesione na wieczorne ognisko, któremu towarzyszyła muzyka oraz suto zastawiony stół. Ogrom wrażeń, wspólnych doświadczeń i ciepła serdeczna atmosfera gości w naszej stadninie od wielu lat, dlatego przez wielu ludzi uznawana jest za stajnie z ,, duszą ‘’. Pragniemy tym samym zachęcić do aktywnego wypoczynku w tle jesienno-zimowych miesięcy w progach w stajni z "duszą".

Pierwszy wyścig :   Film -         Drugi wyścig :   Film -          

 

Dożynki Powiatu Poddębickiego 16.09.2012     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

W dniu 16.09.2012 r. odbyły się Dożynki Powiatu Poddębickiego. Oprócz licznie zgromadzonych Władz miasta i powiatu dożynkowy orszak uświetniały konie naszej Stadniny . Cieszyły swym widokiem zarówno władze, jak i mieszkańców. Podczas dożynkowego święta pokazane były nie tylko obfite plony ale także promowano usługi agroturystyczne. Pokaz jazdy konnej wzbudził zainteresowanie zgromadzonej widowni. Czego efektem były podejmowane rozmowy na temat oferty stadniny. Część osób odważyła się zakosztować bezpośredniego kontaktu, pod okiem instruktora. Mogli dosiąść nasze konie i dokonać honorowej przejażdżki po płycie boiska.Nasza Stadnina aktywnie promuje jazdę konną, wciąż przyciągając swoją bogatą ofertą nietylko okolicznych mieszkańców ale także pasjonatów jeździectwa z całej Polski.

Pierwszy :   Film -         Drugi :   Film -          

 

Dzień Św.Huberta 15.10.2011     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

W dniu 15 października w naszej stadninie odbył się emocjonujący bieg Świętego Huberta. W tym roku eksperymentalnie połączyliśmy rajd konny z samym Hubertusem, co według samych uczestników spowodowało dodatkowe emocje i ogromną radość z pokonywania trasy i podziwiania tajników popowskiej przyrody zarówno z końskiego grzbietu jak i z samej wiozącej uczestników bryczki. Gorącą atmosferę rajdu podgrzewało nie tylko ostre jeszcze jesienne słońce ale także rozegrane na otwartej polanie (patrz filmy) dwie gonitwy. W samym rajdzie brało udział 10 koni, tyle też uczestników oraz zagrzewający do walki kibice. Obydwie gonitwy charakteryzował bardzo wysoki poziom umiejętności i opanowania konia. Szanse były bardzo wyrównane ale ostatecznie zwycięzcą pierwszej gonitwy została Ania Borys na koniu Rewir. Natomiast w drugiej gonitwie lisią kitę złapał Marcin Stankiewicz na klaczy Chimera. Zwycięzcom przekazane zostały pamiątkowe puchary, uczestnicy gonitwy otrzymali pamiątkowe floe. Uroczystośc uświetnił rozlany wszystkim szampan. Emocje i radość przeniesione zostały na wieczorne ognisko, któremu towarzyszyła muzyka, obficie zastawiony stół i długa zabawa do rana. Wszystkim uczestnikom tego wydarzenia serdecznie dziękujemy życząc doskonalenia kunsztu jeździeckiego w naszej przyjaznej dla wszystkich stadninie..

Pierwszy wyścig :   Film -         Drugi wyścig :   Film -          

 

Galeria zdjecŚwięto Niepodległości w Pęczniewie 11.11.2010     GALERIA kliknij na zdjęcie

Nasze konie biorą czynny udział w życiu społecznym miasteczka. 11-ego listopada 2010 roku odbyła się w Pęczniewie uroczysta procesja zakończona mszą z okazji Dnia Niepodległości. Upamiętniając tą ważną dla wszystkich datę ksiądz, władze miasteczka, OSP ,oraz mieszkańcy złożyli wieniec pod pomnikiem poległych żołnierzy na cmentarzu w Pęczniewie.

 

Dzień Św.Huberta 06.11.2010     GALERIA kliknij na zdjęcie

Galeria zdjec

 

Jesienią 2010 roku odbył się w naszej stadninie Hubertus. W gonitwie za lisem startowało 10 koni. Lisem była Ania Motylewska na koniu Chwatka . Szanse na złapanie kity były wyrównane, ale zwycięzcą została Pani Patrycja na koniu Reszka. Gonitwę poprzedziła 2 godzinna rozgrzewka. Po skończonym wyścigu wszystkim uczestnikom podany został szampan i pamiątkowe flots. Zwycięzca otrzymał okazały puchar. Po pełnym dniu wrażeń nasze niepokonane konie odprowadzone zostały do stajni a jeźdźcy udali się na gorącą strawę.